Hírek aktualitások | Városi Könyvtár Lenti
2019. november 20. Jolán napja van Jelenleg 1 látogató van az oldalon Akadálymentes verzió

2019.10.16

Nagy érdeklődés mellett zajlott Pető Stángli Katalin legújabb kötetének bemutatója október 10-én könyvtárunkban.

Az estet Kovács András nyitotta meg, majd Horváth László polgármester köszöntője hangzott el. A szerző harmadik könyvét Tóth Sándorné a ZSZC Lámfalussy Sándor Szakképző Iskola tanára mutatta be, kiemelve, hogy az "Elmegyünk" című verseskötet egy nagyszerű ember példaértékű munkássága, egy hosszú alkotói munka terméke. A műben megjelenik a játékosság, mind a tartalomban, mind a formában, jellemző rá a fennkölt, valamint a hétköznapi stílus vegyes használata is. A versekből Szekeres Frigyesné és Dányi József tolmácsolásában hangzott el egy válogatás. A szerző távolléte miatt, menye Petőné Horváth Anita a legnagyobb szeretettel tolmácsolta Kati néni szavait a jelenlevőknek. Az elhangzott gondolatokból megismerhettük életének legfontosabb állomásait, a lenti Szent Katalin Kolping Család megalapításának történetét. Zárszóként – az író kérésére – „A szeretet átölel” című vers hangzott el. Ezt követően lehetőség volt a kiállítás megtekintésére is, melyben a verssorokat Kovács Zoltán képei illusztrálják. A tárlat október 31-ig tekinthető meg a könyvtárban.