Hírek aktualitások | Városi Könyvtár Lenti
2020. február 26. Edina napja van Jelenleg 1 látogató van az oldalon Akadálymentes verzió

2019.06.14

„Emberek a pannon végeken: huszadik századi sorsok a magyar szlovén határ mentén” címmel 2019 tavaszán újabb kötete jelent meg Göncz László szlovéniai magyar írónak.

Ebből az alkalomból, a 90. Ünnepi könyvhét keretében vártuk a kötet bemutatójára az érdeklődőket a könyvtár olvasótermébe június 12-én este. A történész (PhD), kisebbségkutató, író jelenleg a ljubljanai Nemzetiségi kutatóintézet tudományos kutatója. Számos tudományos, ismeretterjesztő és szépirodalmi műve témájául választotta már a Muravidéket és az itt élőket. A kötetbemutatót az intézmény igazgatója, Német-Baksa Judit nyitotta meg, majd Horváth László, Lenti Város Polgármestere történelmi korszakokat megidéző köszöntője következett. A kötetet Tóth Sándorné, a ZSZC Lámfalussy Sándor Szakképző iskola tanára mutatta be. A mű hét nagyobb fejezetbe tagolva összesen huszonhét mélyinterjút tartalmaz, amelyek egy része most jelent meg először nyomtatásban. Ezek a portrék a megélt események felidézésével a huszadik század történelmének mozzanatait segítenek jobban megismerni a kötet olvasóinak. Tóth Sándorné a meginterjúvoltakhoz való saját személyes kötődéseinek kiemelésével hozta közel a közönséghez a kötetben szereplő egyes írásokat. A könyv több fejezetéből hallgathattunk meg részleteket Szekeres Frigyesné és Dányi József értő tolmácsolásában. A szerző bemutatta a műfaj sajátosságait, az interjúk születésének körülményeit, a válogatás szempontjait, hangsúlyozta a személyes sorsok felkutatásának fontosságát a történelmi korszakok megismerésében. Az est végén Német-Baksa Judit igazgatónő záró gondolatai után lehetőség nyílt a kötet megvásárlására, dedikáltatására, kötetlen beszélgetésre.